Inauguracja III ligi piłki ręcznej
20 października 2019

Inauguracja III ligi piłki ręcznej

W niedzielne popołudnie 20 października włoszakowicka hala sportowo-środowiskowa i zgromadzeni w niej kibice byli świadkami bezprecedensowego wydarzenia w historii naszej gminy. Mowa oczywiście o inauguracji sezonu III ligi piłki ręcznej mężczyzn, czyli póki co najwyższej klasy rozgrywkowej szczypiorniaka, która zagości u nas na stałe.

Jubileuszowy koncert we Włoszakowicach
20 października 2019

Jubileuszowy koncert we Włoszakowicach

Drugi tegoroczny recital fortepianowy w ramach „Wieczorów lisztowskich” już za nami. Koncert, który odbył się 20 października w siedzibie naszej gminy, był trzydziestym z kolei współorganizowanym przez wrocławskie Towarzystwo im. Ferenca Liszta oraz Gminny Ośrodek Kultury i Towarzystwo Muzyczne im. Karola Kurpińskiego we Włoszakowicach.

Wybory do Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej w gminie Włoszakowice
17 października 2019

Wybory do Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej w gminie Włoszakowice

Przedstawiamy sprawozdanie z przeprowadzonych w niedzielę 13 października wyborów parlamentarnych w naszej gminie.

Pedagodzy świętowali w pałacu
14 października 2019

Pedagodzy świętowali w pałacu

Po rocznej przerwie gminna uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej powróciła do reprezentacyjnej Sali Trójkątnej Pałacu Sułkowskich we Włoszakowicach. Uczestniczyli w niej przedstawiciele miejscowego przedszkola oraz pięciu okolicznych szkół.

IX Międzynarodowy Memoriał Szachowy
13 października 2019

IX Międzynarodowy Memoriał Szachowy

13 października w Trzciance (północna Wielkopolska) odbył się turniej szachowy zgłoszony do oceny FIDE (Międzynarodowa Federacja Szachowa), którego organizatorami byli Stowarzyszenie Miłośników Gier Umysłowych oraz sędzia klasy międzynarodowej Maciej Cybulski. W zmaganiach wzięło udział 180 zawodników, a wśród nich wielu arcymistrzów z czołowych miejsc polskich list rankingowych. Tradycyjnie nie zabrakło też szachistów z Włoszakowic.

Jeszcze pięć lat i stulecie!
12 października 2019

Jeszcze pięć lat i stulecie!

95 lat to wspaniały wiek, zwłaszcza gdy mówimy o długości istnienia jakiejś organizacji. W sobotę 12 października taki właśnie okrągły jubileusz obchodziło Koło Gospodyń Wiejskich w Bukówcu Górnym.

Dudziarskie zmagania w Bukówcu
12 października 2019

Dudziarskie zmagania w Bukówcu

W sobotę 12 października do Bukówca Górnego przyjechało ponad 40 muzyków, by wziąć udział w XXVIII Konkursie Kapel Dudziarskich im. Floriana i Piotrów Ratajczaków. Wśród nich byli artyści z Leszna, Nietążkowa, Kościana, a nawet z Gniezna.

Międzyszkolny turniej piłki ręcznej
11 października 2019

Międzyszkolny turniej piłki ręcznej

W piątkowe przedpołudnie 11 października parkiet włoszakowickiej hali sportowo-środowiskowej należał do chłopięcych drużyn trzecich klas szkół podstawowych, które międzyszkolnym turniejem podsumowały cykl zajęć pokazowych szczypiorniaka prowadzonych od pięciu tygodni przez trenerów miejscowej Sekcji Piłki Ręcznej. Zaproszenie do wzięcia udziału w treningach przyjęły w tym roku placówki z Jezierzyc Kościelnych, Krzycka Wielkiego, Starkowa i Włoszakowic.

STERiI świętowało Dzień Seniora
08 października 2019

STERiI świętowało Dzień Seniora

Każdego roku w miesiącach jesiennych obchodzone są dni seniora i osób starszych, zarówno na poziomie lokalnym, jak i globalnym. Z tej okazji, we wtorek 8 października, członkowie Stowarzyszenia – Koło Gminne Emerytów, Rencistów i Inwalidów spotkali się we włoszakowickiej sali widowiskowej GOK.

Najmłodsi kolarze rywalizowali w parku
06 października 2019

Najmłodsi kolarze rywalizowali w parku

Piękna słoneczna niedziela 6 października doskonale sprawdziła się jako termin organizacji Wyścigów rowerowych dla dzieci, czyli kolejnej imprezy kolarskiej przygotowanej przez klub „Kołownik” Włoszakowice. Zawody miały na celu pokazanie najmłodszym cyklistom reguł sportowej rywalizacji oraz zachęcenie ich do ruchu na świeżym powietrzu.

Liga zakończona, puchary rozdane
06 października 2019

Liga zakończona, puchary rozdane

Po trwających ponad sześć miesięcy zmaganiach piłkarskich, na Kompleksie Boisk Sportowych „Orlik” w Krzycku Wielkim rozbrzmiał gwizdek kończący tegoroczną edycję Ligi Gminnej. Kibice na jakiś czas pożegnali się z emocjami, a drużyny biorące udział w rozgrywkach otrzymały pamiątkowe puchary. Zobacz kto wywalczył tytuł mistrzowski.

Zobacz pozostałe aktualności

Warto odwiedzić