Koncert na zakończenie obchodów
19 stycznia 2020

Koncert na zakończenie obchodów

Rozpoczęte przed dwoma tygodniami gminne obchody 101. rocznicy Powstania Wielkopolskiego zakończyły się dość nietypowo, bo koncertem noworoczno-patriotycznym. Ten odbył się w niedzielny wieczór 19 stycznia we włoszakowickiej hali sportowo-środowiskowej.

Dni Babci i Dziadka czas zacząć
18 stycznia 2020

Dni Babci i Dziadka czas zacząć

Najważniejszymi świętami przypadającymi na drugą połowę stycznia są bez wątpienia Dni Babci i Dziadka. W tym roku jako pierwsi na terenie naszej gminy obchodzili je najstarsi mieszkańcy Boguszyna.

W Boguszynie pamiętano o powstańcach
17 stycznia 2020

W Boguszynie pamiętano o powstańcach

Tydzień po uroczystościach we Włoszakowicach i Zbarzewie obchody 101. rocznicy Powstania Wielkopolskiego zawitały do Boguszyna. Tutejsza akademia ku czci powstańców odbyła się tradycyjnie przy remizie Ochotniczej Straży Pożarnej, gdzie znajduje się tablica upamiętniająca bohaterskich żołnierzy odcinka „Boguszyn” Frontu Południowo-Zachodniego Grupy „Leszno”.

Ważna informacja dla mieszkańców Sądzi i Krzycka Wielkiego
16 stycznia 2020

Ważna informacja dla mieszkańców Sądzi i Krzycka Wielkiego

Publikujemy ważną informację gminy Włoszakowice i Gminnego Zakładu Komunalnego Sp. z o.o. dla mieszkańców Sądzi i Krzycka Wielkiego w związku z zakończeniem budowy sieci kanalizacji sanitarnej w tych miejscowościach.

Marian Langner zaprezentował swoją książkę
16 stycznia 2020

Marian Langner zaprezentował swoją książkę

Kolejnym wydarzeniem zorganizowanym w ramach obchodów powstańczych na terenie naszej gminy było spotkanie autorskie z Marianem Langnerem – autorem wydanej przed rokiem książki „Duchowieństwo Katolickie w Powstaniu Wielkopolskim 1918-1919”. Odbyło się ono w czwartkowy wieczór 16 stycznia w Salce Masońskiej włoszakowickiego Pałacu Sułkowskich.

Jezierzyce i kolejne spotkanie noworoczne
15 stycznia 2020

Jezierzyce i kolejne spotkanie noworoczne

Nie minął nawet tydzień od ostatniego spotkania noworocznego, a jezierzycka sala wiejska ponownie wypełniła się mieszkańcami wsi. Tym razem, w środę 15 stycznia, niedawne rozpoczęcie Nowego Roku świętowali członkowie miejscowego Klubu Seniora.

Włoszakowice gospodarzem przyszłorocznych Mistrzostw Polski w kolarstwie przełajowym
12 stycznia 2020

Włoszakowice gospodarzem przyszłorocznych Mistrzostw Polski w kolarstwie przełajowym

Od 11 do 12 stycznia w śląskich Szczekocinach odbywały się 83. Mistrzostwa Polski w kolarstwie przełajowym. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że ostatniego dnia zawodów przyznano Klubowi Sportowemu Kołownik Włoszakowice prawo organizacji ich kolejnej edycji.

W Krzycku Małym narodziła się nadzieja
12 stycznia 2020

W Krzycku Małym narodziła się nadzieja

Choć Krzycko Małe leży poza terenem naszej gminy, to tradycją stało się już, że każdego roku w tamtejszym kościele parafialnym pw. NMP Śnieżnej gości koncert kolęd i pastorałek pt. „Dziś nadzieja rodzi się” przygotowany przez włoszakowickie Studio Muzyki Szymona Gądy. Tym razem noworoczne spotkanie ze świątecznymi piosenkami zostało zorganizowane w niedzielę 12 stycznia, czyli ostatniego dnia okresu Bożego Narodzenia.

WOŚP w gminie Włoszakowice
12 stycznia 2020

WOŚP w gminie Włoszakowice

Podczas 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbył się w drugą niedzielę roku, grano pod hasłem „Wiatr w żagle”, zbierając pieniądze dla dziecięcej medycyny zabiegowej. W ogólnopolską akcję organizowaną przez fundację Jerzego Owsiaka tradycyjnie włączyły się wszystkie szkoły z terenu gminy Włoszakowice.

Jubileuszowe spotkanie noworoczne w Jezierzycach Kościelnych
11 stycznia 2020

Jubileuszowe spotkanie noworoczne w Jezierzycach Kościelnych

Styczeń to w gminie Włoszakowice miesiąc organizacji tradycyjnych spotkań noworocznych dla mieszkańców poszczególnych miejscowości. Pierwsze z nich odbyło się 11 stycznia w jezierzyckiej sali wiejskiej, gdzie Nowy Rok witano w ten sposób już po raz piąty.

„Łaziki” szukały zimy
11 stycznia 2020

„Łaziki” szukały zimy

Tradycyjnie już pierwszą noworoczną imprezą turystyczno-krajoznawczą organizowaną przez MKKT-PTTK „Łaziki” Włoszakowice był Rajd Zimowy „Bałwan”. Meta XXXVII edycji złazu znajdowała się jednak nie jak zawsze na terenie leśniczówki Krzyżowiec, lecz wyjątkowo na sąsiednich Koczurach.

Zobacz pozostałe aktualności

Warto odwiedzić