Strzelanie niepodległościowe WBK

Dodano: 11 listopada 2019

Aby uczcić 101. rocznicę odzyskania przez Polskę wolności w dniu 11 listopada bracia z Włoszakowickiego Bractwa Kurkowego wzięli udział (wraz ze sztandarem) w uroczystej mszy świętej. Następnie przeprowadzili Turniej Niepodległościowy z broni historycznej – czarnoprochowej.

Uczestnicy turnieju strzelali do tarczy dwukrotnie, na odległość 50 metrów. Zwycięzcą rywalizacji został brat Leon Bejmowicz, drugie miejsce wywalczył brat Ryszard Dudek, a trzeci był brat Ireneusz Dwornik. Triumfatorzy otrzymali okolicznościowe medale.

Na zakończenie bracia rywalizowali jeszcze o tytuł Mistrza Włoszakowickiego Bractwa Kurkowego w strzelaniu z karabinka sportowego, oddając 10 strzałów na odległość 50 metrów. Mistrzem został brat Marian Ratajczak, a wicemistrzami Ireneusz Dwornik i Dorota Samol.