Inauguracja III ligi piłki ręcznej

Dodano: 20 października 2019

W niedzielne popołudnie 20 października włoszakowicka hala sportowo-środowiskowa i zgromadzeni w niej kibice byli świadkami bezprecedensowego wydarzenia w historii naszej gminy. Mowa oczywiście o inauguracji sezonu III ligi piłki ręcznej mężczyzn, czyli póki co najwyższej klasy rozgrywkowej szczypiorniaka, która zagości u nas na stałe.

Podczas swojego inauguracyjnego meczu o punkty w III lidze wychowankowie SPR Włoszakowice oraz partnerskiego klubu MKS Real Astromal Leszno (którzy z różnych przyczyn nie kontynuują w nim swojej kariery sportowej) podejmowali doświadczoną ekipę SSRiR Start Konin. Mimo nerwowego początku podopiecznym trenerów Ryszarda Kmiecika i Jacka Mateckiego udało się wygrać pierwszą połowę spotkania różnicą dwóch bramek (13:11). Po przerwie gra naszych szczypiornistów nieco się uspokoiła, dzięki czemu pewnie pokonali oni swoich rywali 30:22. Bramki dla włoszakowickiej drużyny zdobywali: Jakub Kołodziejczyk (8), Krzysztof Kosicki (7), Gracjan Rzepka (5), Jakub Bednarczyk (3), Szymon Borowczak (3), Bartłomiej Budner (2), Błażej Kot (1) i Dawid Lorych (1).

Wyjątkowość niedzielnego meczu podkreśliła dodatkowo jego uroczysta oprawa. Z trybun miejscowych piłkarzy dopingowała Młodzieżowa Orkiestra Dęta „Blue Brass Band”, a w przerwie na parkiecie wystąpiły Mażoretki „Twins”. Ponadto wśród bardzo licznie zebranych kibiców obecny był również wójt gminy Włoszakowice Robert Kasperczak, który tuż przed pierwszym gwizdkiem dokonał oficjalnego otwarcia rozgrywek.

Warto wspomnieć, że dwa dni wcześniej sezon ligowy 2019/2020 zainaugurowali juniorzy młodsi z włoszakowickiego klubu, którzy przed własną publicznością rozgromili MKS Kalisz 32:17. Z kolei jutro (21 października) rywalizację w ramach ligi wielkopolskiej rozpocznie drużyna młodzików SPR Włoszakowice, także podejmując u siebie kaliski zespół (początek spotkania o godz. 16.00).